Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Rybacka Jędrzejowska Ryba” na Turnieju Szachowym …

Zwycięstwem Janusza Sroki z Gliwic zakończył się III Wojewódzki Turniej Szachowy o puchar Dyrektora Domu Kultury w Małogoszczu, rozegrany w niedzielę 25 listopada w sali widowiskowej DK Małogoszcz. Zawodnik z klubu szachowego TMS Roszada Gliwice nie miał sobie równych w zmaganiach szachowych, uzyskując w 9 partiach 7,5 pkt i przyjął jak najbardziej zasłużone gratulacje, nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł oraz puchar za I miejsce od zaproszonych gości: Dyrektora Biura Stowarzyszenia „Lokalnej Grupy Rybackiej Jędrzejowska Ryba”- Mariana Frankiewicza i Prezesa Świętokrzyskiego Związku Szachowego – Tomasza Stefaniak.

Turniej odbywający się w ramach III JESIENNO-ZIMOWEGO GRAND PRIX GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH początkowo zakładany jako wojewódzki zaskoczył mile organizatorów, gdyż wzięło w nim udział aż 56 szachistów reprezentujących 3 województwa: mazowieckie, śląskie i oczywiście świętokrzyskie. Zawodnicy przyjechali m.in. z: Gliwic, Pawłowic, Poraja, Radomia, Ostrowca Świętokrzyskiego, Skarżyska Kamiennego, Kielc a stawkę uzupełnili miejscowi szachiści z terenu naszej gminy – reprezentanci Klubu szachowego Domu Kultury w Małogoszczu /16 zawodników/. Turniej, który rozpoczął się o godz. 9.30 oficjalnie otworzył Dyrektor Domu Kultury w Małogoszczu – Andrzej Staniek, życząc Wszystkim szachistom dużo sukcesów i wielu wspaniałych partii.

Zawody prowadzone były na „dystansie” 9 rund tzw. systemem szwajcarskim i z tempem 15 minut na zawodnika na jedną partię szachową.

Klasyfikacja końcowa – najlepszych 6 zawodników turnieju:
1. Janusz Sroka /TMS Roszada Gliwice/ – 7,5 pkt.
2. Piotr Mulet /GKS Pniówek 74 Pawłowice/ – 7,5 pkt.
3. Tadeusz Kieres /Kielce/ – 7,0 pkt.
4. Tomasz Stefaniak /LUKKS Kielce/- 7,0 pkt.
5. Andrzej Pałosz /Kielce/ – 6,5 pkt
6. Piotr Jędras /KMKSz Victoria Kielce/ – 6,5 pkt
Najlepsza kobieta – Weronika Posuniak
Najlepszy junior do lat 18 – Piotr Jędras

Wyniki końcowe nagrodzonych juniorów:
Najlepszy junior do lat 9 – Franciszek Toborek
Najlepszy junior do lat 12 – Mateusz Struski
Najlepszy junior do lat 15 – Adam Choina
Najlepsza juniorka do lat 9 – Izabela Król
Najlepsza juniorka do lat 12 – Anna Przepióra
Najlepsza juniorka do lat 15 – Zuzanna Rokoszna
Najlepszy junior z Małogoszcza do lat 9 – Szymon Spurek
Najlepszy junior z Małogoszcza do lat 12 – Adrian Ludwiczak
Najlepszy junior z Małogoszcza do lat 15 – Piotr Kupczyk
Najmłodsza uczestniczka turnieju – Katarzyna Karyś /6 lat/
Najmłodszy uczestnik turnieju – Jan Choina /6 lat/
Najmłodszy uczestnik turnieju /z gminy Małogoszcz/ – Kamil Liberek /7 lat/
Najlepszym zawodnikiem z Powiatu Jędrzejowskiego okazał się Przemysław Spurek /6,0 pkt. – 9 m-ce w turnieju/ z Domu Kultury w Małogoszczu.

Organizatorem tej wspaniałej imprezy szachowej był miejscowy Dom Kultury w Małogoszczu fundując nagrody pieniężne /5 nagród/ dla zwycięzców. Cenne upominki rzeczowe i puchary dla juniorów ufundowane zostały przez Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Rybacka Jędrzejowska Ryba”.
Patronat honorowy nad turniejem sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Małogoszcz – Jan Głogowski, który ufundował upominki dla wszystkich zawodników turnieju. Natomiast patronat medialny nad imprezą sprawowały lokalne media: Gazeta Jędrzejowska i Echo Dnia.

Redakcja Gazety Jędrzejowskiej ufundowała puchary dla najmłodszej zawodniczki i najmłodszego uczestnika rozgrywek
Zawody sprawnie sędziował Marek Szymanowicz z Ostrowca Świętokrzyskiego. Ogółem w turnieju z obserwatorami brało udział 90 osób.
Szczegółowe, końcowe wyniki znajdują się na stronie internetowej zawodów.
                             
Wojciech Jabłoński
Specjalista ds. Promocji

{gallery}2012/turniej_szachowy{/gallery}