LGR zaprasza na „100 lecie Stacji Rybackiej w Rudzie Malenieckiej”

W ramach podpisanej umowy o współpracy pomiędzy: LGR Między Nidą a Pilicą, LGR Świętokrzyski Karp i LGR Jędrzejowska Ryba, realizujemy projekt „100 lat Stacji Doświadczalnej Rybackiej w Rudzie Malenieckiej”. Projekt jest elementem obchodów 100-lecia założenia przez prof. Franciszka Staffa pierwszej na ziemiach polskich i jednej z nielicznych w skali europejskiej Stacji Doświadczalnej Rybactwa w Rudzie Malenieckiej. W działania na rzecz odpowiedniego upamiętnienia wydarzeń sprzed 100 lat dotychczas zaangażowały się między innymi władze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Powiatu Koneckiego, Gminy Ruda Maleniecka, Lokalnej Grupy Rybackiej Między Nidą a Pilicą oraz osoby zajmujące się chowem i hodowlą ryb. Patronat nad wydarzeniami objął prof. dr hab. Alojzy Szymański – Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Stanisław Kalemba – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.
Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji „Partnerstwo na rzecz rozwoju obszarów rybackich”, która odbędzie się w dniach 20-21 września 2012 roku w Sielpi k/Końskich. Program konferencji jest do pobrania ze strony www.100latStacjiRybackiejRudaMaleniecka.pl. Na stronie znajdują się również szczegółowe informacje na temat Konferencji oraz wszystkich innych wydarzeń związanych z obchodami 100lecia, w tym odbywającej się w dniach 22-23 września IX edycji „Święta hodowców ryb i wędkarzy – Konecka Ryba”.
Konferencja skierowana jest nie tylko do Lokalnych Grup Rybackich, lecz również do rybaków, partnerów społecznych, gospodarczych, publicznych oraz sektora rybackiego; przedstawicieli samorządów województw, liderów lokalnych społeczności oraz osób zainteresowanych tematyką partnerstw lokalnych i rozwoju obszarów rybackich.

Dyrektor Biura
Marian Frankiewicz